| Indieed a întrebat:

Poate fi nicotina detectata intr-o proba de urina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| livius a răspuns:

Prin cromatografie, da, se poate detecta cata nicotina e in urina.

2 răspunsuri:
| valyb a răspuns:

Da. Exista posibilitatea. Nu stiu cum, asta ai putea sa intrebi la un centru de analize.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula, nicotina se metabolizeaza prea repede pentru a putea fi detectata. Ea lasa niste metaboliti in urina timp de aproximativ 72 de ore de la ultima tigara fumata.