| loggertiffman a întrebat:

Poate sa-ti scada glicemia? adica zaharul din sange ma rog. daca da, cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Poate sa-ti scada si sa-ti creasca. Depinde de nevoile organismului. http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/glicemie_1022

| morningstar a răspuns:

Eu stiam ca glicemia scade atunci cand reduci din dulciuri sau cand renunti total la ele

| neutrino a răspuns:

Asa ceva se poate face in primul rand, printr-un regim alimentar indicat de un medic.

| Stranger123 a răspuns:

Pai iti scade prin regimul alimentar daca mananci mai putine glucide sau de loc sai prin efort fizic...