| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa folosesc zilnic Dermalibour? Am dermatita atopica in zona fetei si gatului si daca ma dau cu aceasta crema imi dispare. Cum nu mai folosesc, cum reapare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| maria a răspuns:

Cred ca s-a creat o dependenta de unguent, cel mai bine ar fi sa incerci sa mergi la medicul dermatolog sa vezi ce e de facut, sa iti faci niste analize si sa vezi la ce esti sensibil, eventual sa urmezi un tratament medicamentos asociat cu o crema sau curaj si incearca o consultatie la un medic specializat pe terapie naturista, gasesti detalii la www.naturalia.ro, la dnul doctor Pavel Chirila.Sanatate multa si fruntea sus, trebuie sa incerci sa lupti, vei gasi o solutie, important este sa lupti, sa alungi intristarea, starea de disconfort si neputinta care te cuprinde. Tin pumnii stransi sa reusesti:)