| alin233 a întrebat:

Pot sa iau nurofen forte daca astazi mi s-a luat 3 flacoane de sange pentru analize?

Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Nurofenul nu se ia inainte! in cazul donatiilor de sange, nu ai voie ca blocheaza trombocitele sau ceva de genul...
dar dupa analize... n-are nimic!

| alin233 explică (pentru RoyDupuis):

Multumesc.

| RoyDupuis a răspuns (pentru alin233):

Cu placere! happy

| alin233 explică (pentru RoyDupuis):

Si inca o intrebare daca nu te superi:

Este o problema daca iau osteocare si nurofen? Cand ma pun in pat culcat incepe sa imi arda capul si sa imi creasca temperatura. Iau nurofen pentru simptome. Dar de asemenea de ieri am inceput sa iau osteocare. Osteocare contine calciu magneziu, vitamina D si zinc. Pe zi iau osteocare si seara nurofen. Este vreo problema? Iti multumnesc

| RoyDupuis a răspuns (pentru alin233):

Nu stiu sigur sa-ti spun, dar nu cred ca e vreo problema

5 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Da