| anonim_4396 a întrebat:

Poti fi insarcinata daca cele 2 teste facute intr-o perioada de 0 luna au iesit negative, dar in conditiile in care menstruatia a intarziat 11 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu inteleg cum intr-o perioada de o luna (sau zero), dar am un sfat: fa-ti maine un test de sarcina din urina de dimineata (a 12 a zi de intarziere). Daca e negativ, sigur nu esti insarcinata si trebuie sa te duci cat mai curand la ginecolog pentru a afla cauza intarzierii. E important s-o tratezi cat mai repede, altfel poate avea urmari grave.

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

E relativa treaba. Cel mai bine ar fi sa mergi la medic sa nu ai vreo infectie sau ceva si sa se agraveze.

| yasminna a răspuns:

Este posibil sa fii si insarcinata dar e posibil sa fie si alta cauza intarzierii.Mai fa un test dar in acelasi timp si o programare la ginecolog.Multa bafta si sanatate

| kaumi a răspuns:

Teoretic nu prea.Schimba marca testului si mai incearca. Sigur nu ai tinut in perioada asta nici o cura de slabire sau nu ai luat ceva medicamente de genul?
Mergi totusi si la un control ginecologic pentru linistea ta.

| nicky_3440 a răspuns:

Buna! Nu cred ca esti insarcinata pentru ca si eu am patit mai demult ceva asemanator [ eu luam si anticonceptionale ] si mi-a intarziat 2 saptamani iar cand am fost la ginecolog mi-a zis ca sunt racita la burta ca am anexita si sa iau timp de cateva luni antibiotice cat timp sunt la menstruatie.Totusi cred ca ar fi bine sa te duci la un control k nu iti strica sa stii daca ai ceva sau nu.