| Erick1 a întrebat:

Poti sa slabesti daca iei proteine cand mergi la sala? Fac sala de aproximativ 2 ani, dar in ultimele luni am avut destul de putin timp pentru sala (am avut bacul si admiterea) si am cam luat in greutate. Acum m-am pus pe slabit, deja am dat jos vreo 2-3 kg in 3 saptamani, dar mai am de dat inca vreo 8 as zice eu. Am un antrenament destul de serios, merg de 4 ori pe saptamana. Inainte luam proteine, dupa le-am lasat ca sa iau gainere (proasta idee) si acum nu prea as vrea sa pierd si din masa musculara cu slabitul asta. De asta intreb, daca iau proteine, afecteaza cumva slabitul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| andreyy96 a răspuns:

Proteinele nu afecteaza slabitul, carbohidratii da! Cand slabesti o sa pierzi si din masa musculara, nu dai doar unde ti se pare tie ca ai prea mult strat adipos.Deci da, poti slabi in timp ce iei proteine, cand intri la definire nu renunti la alimentatie, reduci doar o parte din carbohidratiwinking