| Numedeutilizatosiatat a întrebat:

Povestea a inceput cam acum 2 saptamani. M-am dus la dentist sa imi plombeze un dinte si a zis ca trebuie sa imi scoata nervul. Si acel dentist s-a chinuit aproape 2 saptamani sa-mi scoata nervul dar pana la urma el a zis ca a reusit. Ieri mi-a plombat definitiv dintele dar azi a inceput sa ma doara, mai ales cand il ating. Ce sa fac? O sa-mi treaca durerea? Mi-e cam rusine sa merg iar la dentist dupa ce s-a chinuit 2 saptamani la el. E normala durerea si daca da in cat timp o sa-mi treaca? Va rog sa raspundeti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

E durere pentru ca a lucrat in profunzime gen inauntru intelegi tu laughing
Si pe mine m-a durut chiar fata de parca luasem un pumn, lucrase langa canin si ma durea mai sus cu 2 cmwinking e normal, ia un analgezic next 3 days si trecewinking

| BotezanDaniel a răspuns:

Salut! happy E perfect normal.Multă sănătate! big grin Funda?

| DaTRoll a răspuns:

Da, e normal sa te doară. Asa am pățit și eu, de fapt toti simt asta. Iti trece in 2, 3, 4 zile