| DoxiiXD a întrebat:

Prietena mea are acnee si nu stie ce creme sa cumpere, ea are tenul gras, sper ca asa se spune "gras" :))). A gasit crema asta la o farmacie http://vivanatura.ro/produs/crema-antiacneica/. Credeti ca o s-o ajute?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Andre00 a răspuns:

Are nevoie de hidratare corespunzătoare, 2 litri de apă/zi+sport cam în fiecare zi,pentru echilibrarea hormonilor care cauzează acneea+hrană curată, sănătoasă, cu aport crescut de vitamine, minerale.Aaa, și era să uitlaughing..Somn 8 ore/noapte. big grin