| MrsVamp a întrebat:

Problemele la coloana vertebrala dau ameteli si dureri de cap?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da,mai ales cele la coloana cervicala, la ceafa. Spondiloza cervicala este cauzata si de pozitia gresita la calculator, Tv, cu capul dat pe spate.
http://www.ziaruldeiasi.ro/......27173.html

| R0R0 a răspuns:

Da,din pacate.

| DarkCrina a răspuns:

Da. Cel mai bine e sa te duci la doctor. Si eu am scolioza. Cu ceva tratament m.am simtit mult mai bine. Nu e asa complicat. Eu, de exemplu, am facut fizioterapie si gimnastica medicala. Dupa tratament am inclus sportul in viata mea. Intarirea muschilor spatelui este importanta.
Oricum, depinde si de afectiune.