| LeeA123 a întrebat:

Puna seară! Candidoza vaginala se poate transmite la partener daca acesta imi face sexul oral? Si daca da, el va face candidoza bucala, iar daca el nu se tratează si eu ma tratez, mi-o poate da inapoi? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate sa ia antibiotice cum iei tu fara sa aiba in prezent asta il va protejeza in caz de cv

Dacă aveți orice tip de candidoză fie la nivelul gurii sau a organelor genitale, aceasta poate fi transmisă partenerului
https://cisomedical.ro/candidoza-candida-bucala/

| Andreeush a răspuns:

Când ai o boală cu transmitere sexuală ar fi bine să nu ai acte sexuale pe durata tratamentului.

| Dandinelle a răspuns:

Depinde de sistemul imunitar, poate fi ori sus ori jos.
Cel mai bine atunci cand stii ca este activa sa va protejati, daca nu, dupa cum a scris si Ray, trebuie sa luati tratamentul impreuna, binenteles el, fara ovule big grin