| LukaVocaloid a întrebat:

QUESTION: Ok, deciiiiiii, am o mica mare problema cu greutatea, eu cam acum 2 ani aveam cam in jur de 48 de kilgorame, acum am...63 pe timpul ala totusi eram cam putin poate mai mult schiloada, eu avand inaltimea de 170 cm dar totusi m-am inrasat cam mult si asa, 15 kg, am inceput sa mananc destul de mult si posibil de asta tot capat in greutate, dar eu nici miscare nu fac, stau ca o leguma plostenita in pat, si ma gandeam daca ma apuc sa fac cateva ore de sport pe saptamana as putea sa mananc aceiasi cantitate de mancare ca si acum dar sa nu ma mai ingras ( imi e mereu foame si daca nu mananc nu pot sa fac nimicpe stomacul gol;-; ), acum faza sa slabesc si vreo 5 kg nu stiu daca o sa mearga chiar daca pierd destul de repede din greutate,si daca imi puteti recomanda niste exercitii, daca se poate pentru picioare si fund, acolo mi se acumuleaza mie grasimea cel mai mult OTL (OTL e un emoticon coreean O - cap T-maini L -picioare )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Daca nu iti schimbi alimentatia faci degeaba sport. Mananca sanatos si fa exercitii. Nu stiu ce exercitii sa recomand pentru ca nu ma pricep. Dar poti cauta pe google...gasesti o gramada.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Http://calorii.slabute.ro/calculator-greutate-ideala-copii.html Multe legume, foarte putina carne, 2 fructe pe zi, fara mancaruri uleioase, mai deloc zahar(in special sucurile dulci cola etc.). slabesti sigur. daca vei avea apoi ameteli e de la faptul ca nu mananci destule legume. e mai usor sa slabesti acum decat cand vei fi la 25 de ani sa zicem.