| 7octombrie a întrebat:

Renuntarea la fumat poate avea si reactii adverse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Dar nu grave si pe o perioada scurta.

| Fatamuntilor a răspuns:

In orice caz, mai putine grave decat fumatul in sine.
Sora mea de exemplu s-a ingrasat.Dar se poate lucra aici, nu?

| Anonimuserr a răspuns:

Reacții adverse ca îngrășare. Mulți mănâncă dulciuri după ce s-au lăsat de fumat. De asemenea creșterea apetitului.
Dar din câte am văzut și eu nimen inu a pățit nimic, doar cele enunțate mai sus.
Dar dacă se fac exerciții, mișctare, mers la sală sau alergat (pentru cei tineri și în putere) scapă de problema aceasta.
Cam astea ar fi...
http://viataverdeviu.ro/efectele-renuntarii-la-fumat/

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ca reactii adverse ai mai multi bani in buzunar.
Scapi de cei care iti cereau tigari.
Gura nu-ti mai miroase a hoit.
Organismul incepe sa se refaca dupa otravirea sistematica cu miile de substante pe care le continea fumul.

| AliGab a răspuns:

Doar reactii adverse bune....mai multa sanatate si mai multi bani in buzunar happy.
Maica-mea a trebuie sa faca un "pui" de AVC ca sa se lase de tigari si acum nu regreta happy

| Dintrebare a răspuns:

Daca fumezi foarte mult, unii spun ca treci printr-o perioada de sevraj, pana se va obisnui organismul fara ingredientele din tigari. Dar de cele mai multe ori, asa zisele reactii adverse sunt doar inchipuiri sau pretexte pe care le gasesc fumatorii ca sa nu se lase de fumat

| Tuianu a răspuns:

Vreau sa renunt la fumat

| Tuianu a răspuns:

Singurul ajutor pentru a renunta la fumat este sa vrei cu adrvarat da renunti si multa ambitie