| arysa a întrebat:

Sa va spun problema mea: in masina la viteaza ma inteapa inima, nu mai pot sa respir, etc patesc asta de la 6 ani, am fost la medic si la cardiolog si mi-au zis ca nu am nimic dar totusi starile raman. Acum cateva zile am cazut in maxi taxi din cauza vitezei(prezentam aceleasi simptome, nu e cadere de calciu, analizele sunt perfecte), ceea ce ma ingrijoreaza foarte tare. Cum sa imi tin aceste stari sub control?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Cred ca este atac de panica sau fobie.Ar fi bine sa te duci la un specialist.

| arysa explică:

La ce specialist m-as putea duce? la un psiholog?

| anadark84 a răspuns:

EmaS are dreptate. Este atac de panica. Mergi la un psihoterapeut bun si se rezolva.

| TuttyFk a răspuns:

Da s-ar putea sa fie un atac de panica sau o fobie de masina. un psiholog te poate ajuta! psihologul nu inseamna ca trebuie sa fii nebun daca mergi la el!