| BiaBybbyBia a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutorul vostru. Am 14 ani, fumez de 2 ani( dar nu in fiecare zi faceam asta) si astm bronsic. Pana acum nu am mai avut probleme, dar vineri am luat vreo 4 fumuri si acum nu prea pot respira decat atunci cand casc. Astazi m-a durut capul rau de tot, imi venea sa vomit si aveam ameteli. Ce pot face ca sa pot respira normal? Am luat pufurile si pastilele dar nu isi fac efectul pentru ca este de la tigari si nu este astmul propriu zis. Promit ca nu mai fumez! Ma las de ele! Dar va rog sa ma ajutati. Trebuie sa mananc ceva anume sau sa beau ma multa apa? Va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai nimic de facut de unul singur. Trebuie sa te duci la medic si sa-ti modifice tratamentul. Nu e deloc ceva atat ed simplu ca sa se rezolve cu mancare si apa, ci este o problema serioasa care necesita tratament corect si care se va corecta in ani de zile.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la medic, ii povesteti ce faci tu de 2 ani incoace stiind ca ai o boala respiratorie si iti da va un tratament adecvat

| Yosca a răspuns:

Singura solutie este medicul