| Qwertyuop2389 a întrebat:

Acum câteva zile am editat pe calculator ceva și de atunci ma cam doare capul și ma ustura ochii putin, mai exact de 3 zile.Stiu ca trebuie sa ma duc la control, dar pana atunci ce ar trebui sa fac? Ca pe pc n-am mai stat, am stat doar pe telefon putin. Am mai fost la control acum 2 ani jumate aproape și am avut Astenopia acomodativa ( oboseala oculara) și am purtat ochelari și in mare parte s-a corectat.
Niște sfaturi sa mai domolesc senzația asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Sa eviti pc-ul cat mai mult si sa folosesti niste picaturi ceva pentru ochi uscati si obositi.