| Alex665 a întrebat:

Salut TPU, aseara m-am ars cu un cartof pe cerul gurii, era fierbinte si mi-a ramas lipit de cerul gurii 10 secunde, de atunci tot am o senzatie de iritatie si ma doare cand ma ating acolo cu limba, este ceva grav? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intrebare salvata:

"acum 2 ore | Mihai2333567m a întrebat:

Sal TPU aseara m-am ars cu un cartof pe cerul gurii era fierbinte si mi-a ramas lipit de cerul gurii 10 secunde de atunci tot am o senzatie de iritatie si ma doare cand ma ating acolo cu limba este ceva grav? Ce sa fac?"

| Yuoia a răspuns:

E arsa pielea de pe cerul gurii. Se va reface. Dar mai greu tinand cont ca acolo e mereu umed.
Nu ar fi rau sa treci pe la medicul de familie.

| StoicAnalysis a răspuns:

N-ai nimic. Se vindeca in cateva zile sau saptamani. Evita pana atunci sa mai consumi fierbinte.

Răspuns utilizator avertizat