| anonim_4396 a întrebat:

Sal tpu.Cred ca mai bine de 2 ani mi-am pus niste plombe la cateva masele, nestiind atunci daca sunt de lapte sau nu.Si acum mi se misca 2 masele.Cred ca sunt de lapte, dar nu vreau sa le scot si apoi sa-mi dau seama ca nu sunt.Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| jhonsmyth a răspuns:

Du-te la un stomatolog explica-i situatia si te va indruma spre o calea mai buna si corecta, nu baga de seama parerile altora ca nu e de joaca cu maselele, se poate muri din durerea de masele din cauza infectiei fie ea cat de mica poti sa dai in septicemie, intra infectia in sange si doamne fereste, sucecs si sper ca ti-am fost de ajutorhappy