| Flauu17 a întrebat:

Sal TPU big grin Cum curat o pereche de ochelari ca sa vad mai bine in ei? E bine daca sterg cu o carpa umeda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Eu am renunțat la cârpa pentru șters ochelarii deoarece nu este atât de bună. Folosesc șervețele umede pentru curățat ochelarii de la ''Glasses Wipes'', sunt foarte bune. Un pachet conține 50 de șervețele în pliculețe speciale și costă în jur de 5-6 lei.
Nu îți recomand să ștergi ochelarii cu o cârpă udă deoarece rămân urme pe lentilă.

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Smirghel.

| Dianna21 a răspuns:

Cu spirt si o carpa uscata.

| marcar a răspuns:

Buna... Este recomdat sa ii stergi cu o carpa uscata.