| BuGaTy a întrebat:

Sal TPU de acum o sapt am mancarimi foarte foarte mari la testicule si in zona inghinala la stinghie m-am dat cu rivanol m-am spalat de vreo 10 ori azi m-am dat cu crema de galbenele dar nu a avut efect ma si ustura putin... am intepaturi cand ma mananca vreau sa ma duc la urgente dar imi este putin cam rusine findca sunt mai paros si imi e sa nu ma controleze

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa mergi la medicul de familie si sa-ti dea trimitere la dermatolog. Poate fi o candidoaza sau altceva. Dupa ce afli tratamentul atunci mai vorbim. Oricum este ceva din cauza scaderii imunitatii si trebuie un tratament si pentru intarirea imunitatii.

| BuGaTy explică (pentru Salontanul):

M-am ras in zona aia si sunt pe cale sa ma duc la doctor e bine ce am facut?

| Salontanul a răspuns (pentru BuGaTy):

Ok. Numai sa mergi mai repede la medic.