| Aladin96 a întrebat:

Sal TPU, ieri la 6 seara am mancat niste salam prajit si m-am culcat....Mentionez ca eram obosit si abea venisem de la cules la vie....Ca la 12 noaptea sa ma trezesc cu greata, si imediat am fomat tot salamul care l-am mancat...M-am culcat din nou si acum m-am trezit cu dureri de spate, gat, maini, umeri si abea ma pot da jos din pat...Cel mai probabil este febra musculara, dar dece am vomat? E posibil sa fi facut vreo indigestie sau toxiinfectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Probabil e toxiinfecție. Febra musculara nu da așa simptome.
Aveți grija sa beți lichide (nu contează ce) împotriva deshidratarii.
Nu țineți post, mâncați tot ce nu va face greață (nu salamul cu pricina).
Ochii pe simptome să se schimbe ceva. Preferabil de întrebat un medic, chiar și la telefon.
Sănătate!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa patesti, daca mananci salam mai ieftin decat carnea!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic! Poate fi o toxinfectie alimentara care netratata poate duce chiar la probleme mai grave sau chiar moartea.

| GdX a răspuns:

1. Poate fi oboseala, deshidratarea, bea lichide multe.
2. Poate fi o toxiinfectie alimentara.
3. Nu mai manca salamuri ieftine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ai mancat precum un caine. Confirma si nickname-ul. Lacom, nici a apucat sa digere ca hop... a venit inapoi.

| SARKAN a răspuns:

Indigestie vere