| anonim_4396 a întrebat:

Sal tpu.Peste cateva luni vreau sa-mi fac un tratament de albire a dintilor.Se intampla ceva cu dintii. apar probleme ceva? si cat timp dupa tratament for fi dintii albi?(p.s am aproape 15 ani.e vreo problema daca mi-as face un tratament de albire a dintilor?) dau funda si voturi^^

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KaRy a răspuns:

Pai eu am o colega care a facut asta si are tot 15 ani, dar pe langa faptul ca o dor dintii deseori pentru ca acum sunt mult mai sensibili, am observat ca cel din fata a inceput sa se innegreasca putin. Daca ai dintii sensibili nu iti recomand, le distrugi smaltul. E adevarat ca este un mod mai rapid de a-ti albi dintii, dar mai bine te speli de doua ori pe zi. kiss

| Denis777 a răspuns:

Eu zic ca e mai usor sa freci dintii cu sare nu am incercat dar am auzit ca merge si e ieftinlaughing