| Kabuto79 a întrebat:

Vreau sa stiu ce program de abdomene / dieta sa tin pentru a scapa de burta.
Vreau ceva din propria experienta si care a functionat.
Sau sa ma duc la un nutritionist?

Am 1, 80 m si 74kg. Ma deranjeaza foarte tare burta... vreau sa am un abdomen cat de cat lucrat si stiu ca prima data trebuie sa scap de grasime.

Sunt dispus sa intretin ori ce dieta si sa muncesc ori cat... doar sa am corpul pe care il vreau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Da, cel mai bine ar fi sa mergi la un nutritionist.http://www.i-medic.ro/partener/kilostopro

| K924 a răspuns:

74 KG pentru 1'80 inaltime este foarte bine. Crede-ma.
Din experientele unor prieteni de ai mei, iti zic sa reduci in totalitate din grasimi, fara fast-food-uri si nimica ce contine grasimi.
O dieta echilibrata si putin sport regulat.
Un prieten al meu de la 100 si ceva de kg, in 2 ani, un an jumatate a ajuns pe la 80, 90...
Nu incerca pastile sau cine stie ce prafuri, fac foarte mare rau, te pot distruge.
Un regim echilibrat, fara grasimi si sport o sa te ajute la scaparea grasimii si poate si putina sala pentru. patratele. smug
Dar rezultatele nu or sa se vada imediat, trebuie sa ai vointa si sa te tii de un regim fara grasimi si de sport.
Asa a mers la prietenii mei, cu multa vointa desigur.
Bafta. :3