| Issa_8382 a întrebat:

Sall all. :* Am o nelamurire.straight face E adevarat ca apa minerala ingrasa? am citit undeva si nu-mi vine sa cred... deja nici apa minerala sa nu consumam? rolling eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cannabiss6 a răspuns:

Hai s-o luam logic. Ce contine apa minerala? H2O (apa) si CO2 (dioxid de carbon). Apa nu ingrasa si nici dioxidul de carbon. Insa iti poate face rau la ficat din cate am inteles; bunica-mea a facut piatra la ficat. Si nu e doar o metafora, chiar i-a scos piatra. Mi-a si aratat piatra aia... Urat.

8 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Apa minerala nu ingrasa, insa continutul de CO2 te constipa (si pe deasupra distruge glob rosii), iar constipatia duce la balonare si neeliminarea toxinelor din corp. deci in exces nu e sanatoasa

| Awndre a răspuns:

Nu ingrasa, lol. B-a-l-o-n-e-a-z-a! Chiar nu puteti face diferenta? rolling eyes

| yumeee a răspuns:

Cum să te îngraşi de la apă bă?
sfinte.

| haiZI a răspuns:

Nu ingrasa dar faci gaze la stomac si te balonezi.pa

| ganton a răspuns:

Nope.

| カルメン a răspuns:

Apa minerala nu ingrasa dar formeaza gaze si impiedica digerarea corecta a alimentelorhappy

| hh4ever a răspuns:

Nu te ingrasi, dar dupa ce o bei ai propulsie si zbori foarte usor, asa ca nu mai bea
Incearca Coca Cola, e mult mai sanatoasa laughing