| anonim_4396 a întrebat:

Sall all poate am gresit categoria dar nu am stiut unde s-o pun. am fost la dentist si nu mi-a facut bine plomba iar acum trebuie sa ma duc la alt dentist sa-mi scoata plomba si sa-mi curete caria.ma va durea? am nevoie de sinceritate deci nu am nevie de minciuni ca sa nu imi fie mai frica pentru asta o pot intreba pe mamalaughingtin sa mentionez ca nu ma doare dintele deci inca nu a ajuns la nerv si nu trebuie scos. funda:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| inutsa a răspuns:

Nu va durea... crede-ma ca e bine sa te duci la altcineva.eu am fost si mi-a curatat prima masea apoi mi-a plombato apoi mi-a scoso.cu a doua la fel. iar la a treia am fost mi-a curatat-o si nu m-am mai dus rolling on the floor

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca te va durea, ii spui ca vrei anestezie locala si nu vei mai simti absolut nimic.

| katala a răspuns:

Daca nu a ajuns la nerv nu are ce sa te doara!