| Chrisss23 a întrebat:

Sall. Am o problema. Dintr-o data mi-au aparut niste iritatii intre degetul aratator si degetul mijlociu, am si mancarimi cateodata in acea zona. Daca stiti de la ce ar putea fi va rog sa-mi spune-ti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdeliS6768 a răspuns:

Hei! E posibil sa iti apara acele iritatii de la detergent sau de la hainele noi care sunt tratate cu substante chimice.asa mai pateam si eu, apoi am mers la dermatolog si mi-a dat un tratament. daca nu iti trec, ar fi bine sa mergi la medicwinking sanatate!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Probabil este o eczema.Du-te la medic.

| antimulte a răspuns:

Poate e o alergie la ceva, te-ai atins de vreun solvent, detergernt sau alte substante? Chiar si balsamul de rufe poate fi de vina.
Incearca o spalare cu ceai de musetel. Daca nu iti trece si mai ales se extinde, mergi la un dermatolog neaparat.