| anonim_4396 a întrebat:

Sall
Ma-m foarte tare la mina am dat cu betadina dar doare foarte tare
Ce sa fac?
Orice raspuns conteaza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Eh... reformulez eu intrebarea, pentru cei care nu inteleg ce ai vrut sa zici!
"M-am taiat foarte tare la mana, am dat cu betadina dar ma oare foarte tare.
Ce sa fac?"
Cam asta ai vrut sa zici nu?
Pai nu ai ce sa faci, trebuie sa dai cu alifie, eu folosesc de obicei pentru taieturi, baneocin, atenueaza putin durerea inchide rana repede, dar tot o sa te doara putin, nu ai ce facewinking

4 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Fi barbatlaughingnu fi fatatongue eu mam ars la toata mana si nu m-am dat cu nimic....doar mi-am alintat cealalta mana cu peretelelaughing

| anonim_4396 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Eu sunt fata in real

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru anonim_4396):

Detalii detalii...

| aura23acp a răspuns:

Daca e taietura adanca du-te la medic eu asta am facut si m-a cusut, nu-ti fie frica nu simti nic, si daca nu tot du-te la un medic sa nu faci puroi, bafta funtitza