Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2616215intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Apr
SATI 306.262AFISARI
147.561VIZITE
125.601V. UNICI
4 Iulie 2012
Anonim intreaba:

Sall

Ma-m foarte tare la mina am dat cu betadina dar doare foarte tare

Ce sa fac?

Orice raspuns conteaza

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    4 Iulie 2012 12:52
    MenInShadow a răspuns:

Eh... reformulez eu intrebarea, pentru cei care nu inteleg ce ai vrut sa zici!
    "M-am taiat foarte tare la mana, am dat cu betadina dar ma oare foarte tare.
    Ce sa fac?"
    Cam asta ai vrut sa zici nu?
    Pai nu ai ce sa faci, trebuie sa dai cu alifie, eu folosesc de obicei pentru taieturi, baneocin, atenueaza putin durerea inchide rana repede, dar tot o sa te doara putin, nu ai ce facewinking

• 4 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 4 Iulie 2012 12:54
    ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:
    Fi barbatlaughingnu fi fatatongue eu mam ars la toata mana si nu m-am dat cu nimic....doar mi-am alintat cealalta mana cu peretelelaughing
    4 Iulie 2012 15:17
    Raspuns anonim (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):
    Eu sunt fata in real
    4 Iulie 2012 21:41
    ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru anonim_4396):
    Detalii detalii...
    - Ascunde conversatia (2 răspunsuri)
  • 4 Iulie 2012 14:05
    aura23acp a răspuns:
    Daca e taietura adanca du-te la medic eu asta am facut si m-a cusut, nu-ti fie frica nu simti nic, si daca nu tot du-te la un medic sa nu faci puroi, bafta funtitza