| FlorinakeIulian a întrebat:

Sall mi-a iesit la mana dreapta(degetul mijlociu)un fel de neg. dupa un timp mi s-a rupt si mi-a curs mult sange iar acum miau ap 2. ce sa fac, sa nu imi mai iasa Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Gasesti la farmacie un fel de solutie care arde negii

| 0rlando a răspuns:

Mergi la medic, altfel riști să-ți mai apară.

| medgirl a răspuns:

Cel mai bine, mergi la consultatie la un dermatolog care stie ce masuri concrete trebuie sa intreprinzi impotriva negilor si fa asta acum cand inca nu e foarte grav!

| Azµre a răspuns:

Vezi un dermatolog, vezi care e cauza!

| Felys a răspuns:

Negii sunt virusi si se intind, ori ii cauterizezi ori sunt niste solutii care ingheata, mie mi-au trecut unii asa dar mai am unul care nu vrea deloc