| Plesa_George_2000 a întrebat:

am 12 ani jumate aproape 13 si am varicocel.mi-e frica ca poate no sa am copii, cum as putea sa ma tratez fara sa ma duc la doctor
P.S.varicocelul nu e foarte dezvoltat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Din pacate nu poti. Este nevoie de operatie. Dar nu e foarte grea, iar internaarea dureaza o singura zi.

| Ciublea_Amalia_1995 a răspuns:

Trebuie sa te duci la doctor neaparat. Daca nu sti sa~l tratezi doctorul e singura persoana care te poate ajuta.