| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, am 13 ani si am 1.52, pot creste in 2 luni 8 cm?, vreau ca pana in martie sa am 1.60 sau măcar 6 cm sa cresc., cum pot sa fac sa cresc 6-8 cm in 2 luni? Mentionez ca la sporturi practic doar fotbalul., niste exercitii, alimentatie, daca se poate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Te crezi praslea cel voinici si merele de aur, sa cresti intr-o luna cat altii in un an, ce naiba, cum poti crede ca vei creste atat de mult in 2 luni, nu ti se pare ca exagerezi?

| RobertMoon a răspuns:

Nu ai cum sa cresti atati cm in 2 luni, cam atat se creste in 10 luni la varsta ta.

| anonim_4396 explică (pentru RobertMoon):

Si, daca fac exercitii, pana in aprilie cam cat as creste?

| RobertMoon a răspuns:

Depinde de corp eu am crescut cam 2 cm cand aveam varsta ta la cateva luni.

| RoxxMalikHemmings a răspuns:

Incearca inotul, te ajuta foarte mult, si baschetul.
Si sariturile, recomand Kangoo Jumps.