| CowboyxD a întrebat:

Sall TPU, am o problema la par ultimul timp am vazut ca imi cade foarte tare, se ingrasa repede si a devenit mai rar.Ce sa fac am 18 ani si nu vrau sa fiu chel peste o virsta anumita. ajutati-ma pls cu niste sfaturi.Ms anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic dermatolog pentru o consultatie si in urma unor analize iti va da prescrie un tratament particularizat pentru cazul tau. Daca chiar nu doresti sa mergi la doctor, poti cere de la plafar un sampon pentru aceste probleme.

| Lupulalbastru a răspuns:

O cauza poate fi si stresul.Alta ar putea fi folosirea unui sampon neadecvat tipului tau de par sau altor produse de intretinere gen:fixativ, gel de par, spuma, ceara. Oricum, cel mai bine poate sa iti spuna un medic.