| Cataclismo96 a întrebat:

am si eu o intrebare. cum pot sa slabesc dar fara sa ma infometez sau sa iau pastile am nevoie de o solutie. daca puteti sa ma ajuti in legatura cu slabitul lasati-mi un mesaj.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| funyartist a răspuns:

Probabil ca esti la fel de lenes ca mine cand vine vorba de sporthappy. Sa slabesti nu trebuie sa fie un chin o sa iti spun ce spune toata lumea despre slabit( idei de baza) dar si niste trucuri care le-am invata. Trebuie sa mananci 3 mese pe zi sau 5 ( adica gasesti un fel in care acele"3" mese sa le imparti la 5) mananci gustari intre mese.Acesta dieta( sau cum vrei tu s-o numesti) va dura ce putin 30 de zile ( pentru debia dupa o luna de la schimbarea facuta de tine se vor vedea rezultate vizibile) Incearca sa nu fumezi sau sa bei bere, sucuri acidulate sau sa mananci o cantitate MARE de dulciuri pentru. ca nu se vor vedea rezultate. Iti recomand sa monitorizezi ce ai mancat( adica sa iti faci cun tabel impunandu-ti singur ce ai voie sa mananci si ce nu) asa vei sti cand ai fost"corect" si cand ai "trisat". La sfarsitul fiecarei zile "corecte" it vei acorda un premiu( un moment unic, ce mai bine intr-e ora 16si18, in care ve manca ceva ce iti place in cantitati mici). Trucuri ar fi: sa iti cumperi de la alimentara o sticluta de esenta de vanilie(cand iti va fi foame va trebui sa mirosi esenta de vanilie). Sa bei apa plata nu minerala si sa bei multa adica cand ai mancat si ai luat si gustarea si tot ti-e foame bea apa. Poti sa mesteci guma ( pentru ca eu de exemplu am probleme cu abtinutul de la mancat dupa ora 18). Te anunt ca primele 3 zie vor fi iadul pe pamant si o dieta nu se face in 3 zile si puf slabest, trebuie sa ai rabdare sa lasi timp organismului sa se adapteze cu noul program.In rest mananca fructe, legume, lactate, carne( incearca sa le acoperi pe toate) si mai iesi un pic afara plimbate( sau plimba-ti catelul daca ai, iesi cu prieteni, cu bicicleta) sper ca te-am ajutathappy

2 răspunsuri:
| klhkhjjhkhklhkjhkjh a răspuns:

Trebuie sa faci mult sport, adica sa alergi, sau mergi la sala ( dar nu sa trandavesti), sa mananci multe salate, garnitura, fara grasimi multe, si pe deasupra, bea multa apa pentru ca o sa te ajute sa elimini toxinele din corp si astfel slabesti...
In caz ca ai incercat si nu reusesti, poti sa-ti cumperi colon help pentru ca ajuta la detoxifierea organismului.
Dar nu uita in primul rand ca trebuie sa faci miscareeeee si spoort si fara grasimiii. Pupici! :*

| Hash001 a răspuns:

Faci sport, mananci mai putine prajeli, bei apa cat ai nevoie nu mai mult (10 l cat zic unii).