| Marius1902 a întrebat:

De vreo 4 zile a inceput sa ma doara spatele, in partea dreapta jos.Nu ma doare mereu...de exemplu cand merg nu ma doare, dar daca ma duc la fotbal si alerg 1min incepe o durere insuportabila dupa cum am spus in dreapta in partea de jos, cam deasupra soldului.Am ridicat doar de cateva ori patul..doar atat.As vrea sa imi treaca, sa fiu cum eram inainte.P.S: Vreau sa va mentionez ca am stat 2 sapt in casa fiindca am avut entorsa la picior..nu cred ca am amortit fiindca ma mai deplasam.Astept raspuns urgent! Funda+Vot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LenoreVoldaren a răspuns:

Este din cauză că ai ridicat patul, crede-mă, că și ai mei așa au pățit. Probabil nu ai fost încălzit și ai ridicat brusc o greutate destul de mare, adică patul, de mai multe ori, și asta ți-a afectat acea zonă. Se poate să se fi deplasat vreo vertebră sau s-a prins un nerv. Pentru siguranță ar trebui să te duci să-ți faci o radiografie, pentru că se poate agrava și se poate ajunge să nu mai umblii! După ce află rezultatul, medicul îți va da tratament. Cel mai probabil injecții, cum au făcut și ai mei și le-a trecut durerea în 2 săptămâni, după multe chinuri. Nu e de joacă! Poate părea banal, dar nu e!

1 răspuns:
| razvan131997 a răspuns:

Posibil sa ai apendicita. Se intampla sa radieze si in spate.