| DarkAngel0o0 a întrebat:

Deci de vreo 2 sau 3 zile ma doare si/sau ma inteapa in partea dreapta sub coaste atuncea cand fac efort, obosesc, sau merg un pic mai mult. Splina nu are cum sa fie deoarece e in partea stanga. Se poate sa fie ficatul? Ce pot face sa nu ma mai doara cand obosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AdrianaLacan a răspuns:

S-ar putea sa ai o raceala intercostala, si sa nu te doara doar cand obosesti... am patit si eu asa. Mai ales cand respiram adanc simteam o durere ingrozitoare, parca se rupea ceva din mine! Te tratezi cu medicamente patru raceala si ceaiuri happy

| DarkAngel0o0 explică:

Mentionez si ca nu ma doare cand apas in acel loc si ca atunci cand sunt obosit simt ca ma ia ca o sageata peacolo cand trag aer adanc in piept dar nu intotdeauna