| stefstefansteff123 a întrebat:

Sall TPU,eu iau creatina (pastile, FOSFO CREATIN-R tablete cu fosfocreatina) si nu stiu cand sa le iau (adica înaintea antrenamentului sau dupa andrenament) am 16 ani si vreau sa ma apuc de Workout (flotari,tractiuni, etc) si as vrea sa va intreb: 1)daca am 16 ani creatina functioneaza? 2)Cand sa iau creatina? 3)Cate pastile sa iau pe zi? 4)Duminica sa lucrez sau sa iau pauza? 5)Creatina se ia cu apa sau are ceva daca o iau cu cola (nu consum cola) (Doar cunoscatorii sa raspunda) FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Se ia cam 10g creatina de-a lungul zilei adica iei 5 g odata 5 mai tarziu, dar cea de la Redis e de calitate proasta pret/calitate. Vezi pe cutie ca 1 pastila contine 1g creatina. La 16 ani functioneaza dar mai bine te duceai si la sala ca daca te antrenezi acasa nu faci cine stie ce. Poti sa o iei cu ce lichid vrei. Nu te antrena mai mult de 2 zile, o zi pauza, 2 zile iar, 1 zi pauza muschii cresc in zilele de odihna.

Răspuns utilizator avertizat