| AaN56 a întrebat:

ma doare maseaua cu ureche ce sa fac ca m-am saturat nu pot manca nimica(indefara de doctor ca trebuei sa merg peste o saptamana dar pana atuncea ce sa fac)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FataAmintirilor a răspuns:

Bună!
Când mă doare pe mine măseaua încerc să mă mişc cât mai mult posibil; să nu stau nicio secundă pe loc. Într-adevăr; când fac aşa uit de durere, dar revine cum mă opresc din mişcat. Încearcă să-ţi găseşti ceva de făcut, ceva care să te facă să uiţi de durere. Dacă tot stai şi zici ''Mă doare!'' o să te doară şi mai tare.
Încearcă să ţii apă în gură. La început te va durea puţin mai tare, dar apoi începe să calmeze cât de cât.
Îţi recomand şi bitter-ul suedez. Am luat şi eu odată şi chiar m-a ajutat.
Iar ca ultimă soluţie...nu uita că mai există şi dentisul.
Succes!
RASPUNDE

10 răspunsuri:
| GiveMeYourPussy a răspuns:

Cumpara spray iti v-a alina durerea happy asa am facut si eu... in plus vei putea adormi :p

| BonneLess a răspuns:

Baga un catel de usturoi in ureche sau ar mai fi metoda cu un ziar in forma de joint si il bagi in ureche si ii dai foc pana arde tot.

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

Ai putea sa pui niste vata cu tzuica la masea. poate iti trece durereahappy

| AaN56 explică:

Am incercat toate astea cu tigara merge dar nu intotdeauna dar cand incepe urechea ma doare si maseaua(e si cariata)daca merg la doctor peste o saptamana imi scoate nervu?

| AaN56 explică:

Lam incercat nimic

| AaN56 explică:

Asta a fost de demult mi-a trecut pana la urma dar ai dreptate daca te iei cu ceva sau cu cineva uiti de durere si nu te mai doare.Pana la urma am scos-o aveam programare. Miam scos 2 mai am inca 1 si am dinti complet albi. Urmeaza aparatulhappy

| Dreezy a răspuns:

Mie imi trece cu algocalmin

| ly01 a răspuns:

Ia niste pastile anti durere cum ar fi: paracetamol

| ANONIM_5504 a răspuns:

Cumpara`ti calmante.si eu am aceeasi problema.du`te la farmacie si cere Aulin nimesulina. nu costa mult. maxim 1 leu un plic.

| Street_Art_1997 a răspuns:

Eu cred ca te-a tras curentul incearca sa aprinzi o tigara si sa o pui cu filtrul in ureche.Am incercat si eu si mergewinking