| Szzeby a întrebat:

Salll TPU! Azi mam taiat la brat cu o sticla din geam.Mia curs sange si mam spalat am dat cu apa oxigenata si apoi mam pansat.Imi este taiata doar pielea iar cand am pus apa oxigenata nu a facut spuma. Oare pot pati ceva.
P.S nu vreau sa merg la medic findca nu vrau sa ma coase.Dar daca nu ma coase poate ramane cicatrice? Pentru ca odata mam julit la genunche puna mi sa vazut osul si nu mai am urma.

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| thezbx a răspuns:

Cauta la farmacie niste plasturi din aia care tin rana lipita, de forma asta:
|>-

| Szzeby explică:

Da,am plasturi dar ce crezi de rana?