| dany2918 a întrebat:

Sallut TPU am si eu o problema... acum 12 zile mi-a fugit rotula genunchiului intr-o parte si am fost la spital dupa 2-3 ore si mi.a bagat piciorul in ghips ieri adica a 11 zi am fost la control si mi-a spus ca am apa la genunchi si ca trebuie sa imi fa punctie si mie imi este foarte frica deoarece punctia se face cu niste seringi foarte mari i-am spus doctorului daca nu se poate actiona altfel si el a spus sa incerc sa stau 2 sapt fara ghips facand repaus poate se retrage imi puteti da niste sfaturi va rog frumos pentru a disparea apa de la genunchi? Am uitat sa mentionez am 16 ani.
Multumesc anticipat! Dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Basthet a răspuns:

Bună! Nu te supăra, dar repausul ăla nu prea te va ajuta! Eu am făcut asemenea puncții și trebuie să știi că se fac întâi niște injecții anestezice de jur împrejurul rotulei, apoi nu simți deloc când îți face extracția lichidului. Costă, dar nu doare decât la buzunar! laughing
Sănătate!