| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,a manca de doua ori pe zi e normal sau putin? am nevoie de ajutor urgent, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Daniel2836 a răspuns:

Puțin!
Mesele se realizează conform următorului raport:
Mic Dejun: 30%
Prânz:50%
Cină:20%
Funda?

7 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Depinde ce si cat mănânci. Dacă mesele sunt mici si mai faci și ceva mișcare sau sport poți mânca și câte 8 ore zi.

| KodrutZ a răspuns:

Iti ofer eu o masa, da' macar de dat cu matura si sters praful te descurci?
P.S. NU, NU e normal. Absolut deloc.

| Mayhem666 a răspuns:

Poate altora li se pare putin, dar pentru mine e ceva normal, si eu mananc doar de doua ori pe zi.

| Andreeaioan115 explică (pentru Mayhem666):

Insa e normal daca mananci o data pe zi? si in cate saptamani deja vei vedea rezultatele? si desigur voi face sport, 20 de minute de alergare

| Mayhem666 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Daca mananci doar o data pe zi, este posibil sa faci ulcer, iar asta nu e de bine, daca mananci de doua ori pe zi, si mananci in special fructe si legume, si daca faci sport in fiecare zi, poti vedea rezultatele si intr-o luna.

| GreenVoid a răspuns:

Daca mananci odata pe zi si alergi 20 de minute nu o sa slabesti ci o sa pierzi din masa musculara si o sa ti se faca rau si o sa te doara capu si repet n o sa slabesti. Poti sa mananci si de 10 ori atata timp cand mananci ce trebuie si in proportii mici.Eu te sfatuiesc sa mananci totusi 3 mese ca omu ca sa nu cazi pe strada dupa de foame.Variaza ti dieta cu fructe, legume si carne fiarta sau la gratar, bea multa apa si taie din alimentatie sucurile cumparate, dulciurile, prajelile..in fine ce stii si tu ca nu fac bine.Si cu 20 de minute pe zi n o sa vezi mare diferenta. Eu zic sa incepi cu 20 si incet incet sa te impingi la limita plus alt program de exercitii pe care sa ti l faci singura.Mai bine ti l scrii pe o foaie sau ti o faci pe PC sa stii exact ce ai de facut decat sa te apuci de capul tau sa faci sport.O sa ti pierzi cheful, in schimb daca stii exact ce trebuie sa faci o sa ti vina mai usor.De exemplu luni iti lucrezi picioarele si fundu si te tii numa de exercitii de genu, marti abdomen si faci numa exercitii de abdomen s-a.m.d. Daca mananci cum si ce trebuie si faci sport(SPORT, nu alergat in jurul blocului)o sa vezi rezultate.Si tine minte ca nu cantaru conteaza ci cum te vezi tu, cum ti se tonifiaza corpul.Muschiul cantareste mai mult decat grasimeawinking Sper ca te am ajutat si bafta la slabit!winking

| atoatestiitoarea a răspuns:

}n primul rând trebuie să uiți termenii obligatorii micul dejun, prânz și cină
Secretul unei siluete perfecte și a mânca SĂNĂTOS este de a mânca numai când ți-e foame