| MadalinLostRoad a întrebat:

acneea mi-a lasat cicatrice pe ten, stie cineva daca se mai vindeca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hiye a răspuns:

Desigur in timp se vindeca iti sugerez o crema de fata cu extract de galbenele ajuta vindecarea, cel putin pentru mine functioneaza chiar si cu bubitele cauzate in urma rasului.

3 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Cicatricile de la acnee raman de obicei atunci cand o deranjezi cu unghii si alte metode murdare ceea ce afecteaza tenul.atunci cand ai acnee te sfatuiesc sa o lasi in pace sa nu o zgandari.ca recomandare ar fi sa iti protejezi tenul de praf si alte mizerii si aplicarea unor produse dezinfectante si hidratante.in rest solutii de incercat acum sunt date de hiye si delia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Amestecă un sfert de măr ras cu o linguriţă cu vârf de miere pentru a obţine o mască naturală şi eficientă cu efect antiacneic. Dacă mierea este foarte groasă, poţi adăugă şi puţină apă la mască ce se ţine pe faţa timp de 20 de minute.
Te pup!

| Deliadelias a răspuns:

De vindecat se vindeca ele, dar mai greu. Eu iti recomand sa te dai cu Crema de galbenele( este naturala 100% si foarte foarte buna ). Are efect hidratant, cicatrizant, regenerator al pielii, iritatii ale pielii etc.