| Alexinnio a întrebat:

Salut, acum 2 ani am inceput sa fumez, perioada m-a tinut 2 saptamani, apoi nu am mai fumat pana acum o luna cand am fumat vreo 3 pachete apoi pana azi nu am mai fumat nimic, parintii abia acum ma suspecteaza si au spus ca imi face un test de fumat.Am aflat pe net ca testul nu iese pozitiv daca nu am fumat cel putin 2 saptamani.Eu nu am fumat de o luna si totusi, e posibil sa iasa pozitiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca au trecut mai mult de doua saptamani, nu.

| MisFit20 a răspuns:

Nu nu e posibil a trecut mai mult de 2 saptamani, desi nu sunt informat destul despre acest subiect, eu cred ca nu iese pozitiv. Dar fi sincer cu ei, si spune-le ca fumezi.