| anonim_4396 a întrebat:

happy
Acum 2 luni si jumatate m-am lasat de fumat. Am mai fumat ocazional ( asta insemnand o data pe luna, o tigare sau doua ), iar astazi, am fumat iar 3 tigari. Acum am o stare de greata, mi-e rau. Nu pot spune ca nu mai pot de rau. Nu e prima data cand se intampla, in perioada in care fumam aveam starile astea, de aceea m-am si lasat de fumat, iar in datile in care am fumat ocazional, simteam la fel. Iar asta nu se intampla imediat, ci dupa cateva ore. Ce credeti ca inseamna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este reacția fumatului, renunță definitiv la acest viciu!
Pa, pa.

| AdelinaC a răspuns:

Tu de la inceput nu te-ai lasat de fumat, ci doar ai rarit tigarile. Ce poti sa faci pentru a evita simptomele pe viitor este sa te lasi cu adevarat si sa nu mai fumezi nici o tigara

| Liviu a răspuns:

Si eu azi am bagat 3 tigari in 15 minute, cand am ajuns acasa mai sa imi dau matele afara si mai multe nu.(noroc ca nu prea vomit, decat de 2 3ori pe an.) E din cauza ca organismul numai e obisnuit.

| neutrino a răspuns:

Inseamna ca nu te-ai lasat de fumat. Asa se poate intampla dupa o pauza mai mare in care nu fumezi.

| Dzeko7 a răspuns:

Daca fumezi prea multe ţigări fara să mănânci ţi se creează aceasta stare iar dupa un timp organismul nu mai este obişnuit cu fumatul de aceea nu trebuie să fumezi mai mult de 1-2 ţigări iar asta nu una dupa alta ci dupa câteva ore.

| carlyhalatz a răspuns:

Consulta cel mai bine un doctor. daca te iei dupa tot ce sscrie pe net vei muri in 12 ore. nu crede orice de pe internet. doctorul iti va spune daca este un motiv de ingrijorare