| stogouuuu a întrebat:

Salut, acum 8 luni am avut un atac de panica si am avut multe simptome apropierea imaginilor clatinarea obiectelor, sentimentul de irealitatea, când mergeam cu liftul senzația ca ma duc in gol, respiratie rapida si înceată, eii bine aceste probleme nu le mai am si pot sa zic ca încrederea a crescut in mine dar in schimb cu atacu asta de panica a mai venit si un țiuit pe care ma da peste cap psihic chiar nu stiu ce as putea face sa nu i-l mai aud, am fost si la control nu am nimic, si pot sa spun ca si in momentul asta stau cu frica ca as putea muri, dar eu stiu ca țiuitul ma aduce la frica asta oarecum, pe afara nu i-l aud poate creierul meu nu suporta atâtea zgomote side asta va rog ajutor dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa te apuci de un sport, sa-ti epuizezi corpul, ca sa elimini stresul si vor dispare atat atacurile de panica, tiuturile din urechi cat si restul problemelor inchipuite.