| Mihai6969 a întrebat:

Salut
Acum cateva zile mi-a iesit pe penis o bubita rosie... am incercat sa dau cu dezinfectant pe ea, dar ma ustura
Am 14 ani, nu am avut contactii sexuale sau chestii de genul
Ma puteti ajuta cum sa scap de ea?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Tine o igiena stricta, spalat dim / seara cu sapun normal, schimbat chiloti zilnic. Nu da cu solutii alcoolice ca nu se da. E cald, praf, transpiratie, pubertate, etc. Daca nu ai facut nimic nu are trebui sa ai nimic. Daca nu trece sau se agraveaza mergi la medic.

10 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

In viata ta sa nu dai cu dezinfectant nici macar pe piele, dapai pe penis. Cu ce ai dat mai exact?
Cat despre problema ta, cum a zis si Eugen, igiena. Si cum a zis si el: Daca nu trece sau chiar se agraveaza trebuie sa vezi un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai dormit in p... goala si te-a ciupit un tantar sau alta insecta. Pe mine acum doua saptamani m-a muscat un paianjen de cwr. Paianjen de gradina. Sunt mari si urati. Am dormit in pielea goala si dimineata am descoperit un paianjen mort in pat. La inceput am crezut ca murit axfisiat de la vanturi.

Mai tarziu am descoperit pe buca o ditamai buba. Trebuie sa te gandesti si la varianta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sunt oameni care obisnuiesc sa doarma dezbracati. De ex eu asa procedez. In cazul tau nu stiu ce sa zic. Vezi sa nu fie o infectie in organism. Eu zic sa vorbesti cu parintii.

| Mihai6969 explică:

Mersi,Eugen
Cam in cat timp se vor vedea rezultate?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Mihai6969):

In 2 zile trebuie sa vezi rezultate. Sunt posibilitati extrem de mici sa ai ceva de la vreun wc strain sau de acasa daca a fost cineva cu probleme pe el. Daca nu e ok, mergi fara rusine la dr de fam, daca nu stie ce si cum iti da trimitere. Daca te temi de ei mai rau iesi ca se poate agrava. Oricum nu folosi nici o metoda de tratament ca nu stii ce e si mai rau poti sa faci.Si asculta - igiena ce ti-am zis nu e ceva extraordinar de nemaipomenit, asa trebuie sa fie normal.

| Mihai6969 explică:

CuriousStuff era spirt.

| Mihai6969 explică:

Angelblue,daca e sa dorm fara haine, am chilotii oricum
Deci nu e o ciupitura

| Mihai6969 explică:

Eugen,m-am mutat acum 6 luni sau ceva de genul, dar mama l-a dezinfectat, chestii d-astea

| Mihai6969 explică:

Si vizitatori nu prea avem

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Mihai6969):

Mihai, eu nu sunt medic, si oricum in TPU nu poate pune nimeni diagnostic. Tot ce poti avea mai rau e sa ai o candida de care te-ai invartit pe fondul unei imunitati scazute sau / si in urma unui tratament cu antibiotice. Asta se rezolva cu Betadina unguent - citesti prospectul, mi se pare ca se da o sapt dim si seara.