| anonim_4396 a întrebat:

Salut, acum o luna si ceva am picat cu bicicleta. am picat de pe bicicleta cu pulpa fix in ghidon, pe moment nu am simtit absolut nimic, s-a invinetit, vanataia a durat o saptamana, toata pulpa mi-a fost vanata, in locul unde m-am lovit este si a fost tare la atingere, putin decolorat cu putin mov, e tare in locul acela, nu ma doare la atingere si nu am absolut nimic, dar cand sunt in picioare fiind si gras se vede gaura in locul acela, ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| PsyhoChild a răspuns:

Probabil iti va ramane semn. Daca este vanat atat timp inseamna ca poti avea o problema la sange de nu s-a vindecat intr-o luna.
Sora mea s-a zgariat pe picior cu un cui si i s-a umflat si a ramas cicatricea umflata pe care o are si acum deci nu poti sti ce se intampla daca nu consulti un specialist