| gamassiker a întrebat:

Salut, acum o saptamana jumate mi-am pus aparat in partea de jos, iar azi mi s-o dezlipit un bracket de pe canin in timp ce mancam.
Intrebarea mea este daca pot astepta pana la urmatoarea vizita sau trebuie sa merg neaparat la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| NorNegru a răspuns:

Salut! Daca nu te deranjeaza foarte tare, poti astepta pana data viitoare.

| HeadGeneral a răspuns:

Du-te la Dentist, de obicei te cearta pt.ca nu ai venit mai repede, si ca ai stat atat, parca mai plătești ceva ca sa til puna la loc

| Jok12345 a răspuns:

Daca ce ai tu in gura, nu mai e complet cred ca realizezi ca nu era pus acolo degeaba, adica fiecare lucru isi are importanta sa. Ar trebui sa vb cu parintii tai si sa vedeti care e situatia. Eu nu pricep ce anume ai patit. Dar stiu ca fiecare lucru are rostul lui, de aceea ar fi bine sa te adresezi la stomatolog.