| lianaiovan a întrebat:

Am 12 ani si ma doare abdomenul, in partea de jos. Este o senzatie asemanatoare sindromului premenstrual. Nu stiu de unde provine si pare ca se extinde, mi-au amortit picioarele. Care o fi problema? Durerea e profunda, inabusita si destul de puternica. Am luat Midocalm, durerea s-a micsorat si apoi a reinceput in forta. Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te pregatesti de prima menstruatie, daca nu ai avut. Sanatate.

| WarriorCat a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat.
M-am dus la doctorul de familie si mi-a recomandat niste medicamente.

| lianaiovan explică:

Am avut menstruatia acum cateva zile. Si btw, nu mai am nimic. Nu stiu ce a fost.

| acerasus09 a răspuns:

Eu nu am avut o astfel de durere inainte sa imi vina. Nu am simtit nimic, doar m-am trezit patata de sange. Btw, acum, lunar, ma dosre burta in interior, este o durere interioara care iti da o senzatie neplacuta, te enervezi usor si simti ca e gata sa curga. Asa se manifesta la mine durerea menstruala. Preventiv pune-ti un tampon always (eu folosesc portocalii, sunt f bune), sau daca nu vrei sa incepi deja cu unul mare, poti lua un tampon de zi de la discreet. E la fel de bun si in ultima zi de ciclu, nu este incomod si iti ofera senzatia de libertate. Mult succes.