| Neagu_Andrei_1996 a întrebat:

Salut.
Am 15 ani.
Am mancar marti kfc, joi lsi saptamana asta inca o data. Ziua urmatoare cand mergeam simteam ca ma doare putin mai sus de picior (mai jos de apendice)
Nu stiu exact unde sa zic, dar cand apas in zona respectiva e muschi sau ceva.
M-a durut si burta pentru 2 secunde azi.
Acum simt un disconfort la burta si mi-e putin greata (2 zile dp ce am mancat la KFC) si nu stiu ce sa fac.
Mi-e frica sa nu am apendicita(in prima zi m-a durut constant putind deasupra piciorului pentru 20-30 de minute) dar acum ma doare din cand in cand(o data la cateva ore sau chiar o data).
Nu stiu ce sa zic, poate sa fie de la mancare?
Doar sper sa nu fie apendicita (febra nu am, n-am vomitat)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"M-a durut si burta pentru 2 secunde azi... sper sa nu fie apendicita"

nu ne-ai spus cum a fost in secunda 3!

| dinaprilie a răspuns:

ESTE MATUL GROS, COLONUL gaze in intestine care vin cu crampe etc. La "apendicita" te caci pe tine de durere, aia nasoala. Durerea radiaza puternic. Nu se mai moare, daca de asta iti este frica, in zilele noastre de asa ceva. E spitale peste tot!

| chuckmanson a răspuns:

Nu ai apendicită. Dar du-te la doctor și nu mai mânca gunoiul ăla!

| existential a răspuns:

Daca te doare putin burta, poti sta linistit. Daca te doare mai tare, mergi la un gastroenterolog (sau internist). Problemele de digestie se pot manifesta in multe feluri. Durerile pot sa apara in multe locuri. Asta nu inseamna neaparat ca daca doare acolo intr-un loc anume, atunci e apendicita sau fierea sau e gastrita sau mai stiu eu ce. Asta doar un medic poate sti, sau poate nici el happy
In orice caz, daca vezi ca un lucru iti face rau, nu mai face lucrul ala, ca sa te simti bine happy Suna simplu stiu.