| Gheorghe888 a întrebat:

Salut.Am 15 ani si o săptămână și 1.83 si as vrea sa cresc deoarece nu am mai crescut de un an (pe perioada clasei a8a)deoarece învățatul mi-a ocupat mult timp.Ce sporturi ajuta la creștere? Îmi puteți da sfaturi din propria experienta.Ps:Stiu ca sunt destul de înalt pentru vârsta mea dar am dintre prietenii mei vreo 2-3 care au crescut considerabil (erau mai ascunzi ca mine)de la 1.78-1.79 la 1.85, 1.86 (ei s-au dezvoltat foarte mult în timpul anului școlar si in aceasta vacanta. Unii mi-au zis ca acest lucru s-a datorat stresului(din cauza invatatului pe clasa a8a) si lipsei somnului(am intrat la liceu cu media 9.87).Ce sporturi imi recomandați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Dede_Chimz_1996 a răspuns:

Innotul te ajuta!

| Deliaaa2003 a răspuns:

Esti destul de inalt..si cu siguranta la 15 ani mai cresti macar pana la 1 85..ai rabdare