| lexu23 a întrebat:

Am 16 ani, 1, 70 si 54kg si nu ma pot ingrasa. Cateva sfaturi? Chiar daca mananc si beau prostii e degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ingrasare= grasime
De ce ai vrea asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa mananci prostii.
Te poti dezvolta, mergand la sala si lucrand cu greutati fiecare grup de muschi.
Si respectand o dieta, bineinteles.

| Sorin2k3 a răspuns:

Mergi la sala si antreneaza muschii ca sa cresti in masa musculara, ca banuiesc ca nu vrei sa te ingrasi si sa ai mare burta si grasime pe tot corpul.

| Emi23em a răspuns:

Pai si ce e rau in a fi slab?! Multi si-ar dori sa fie atat de slab. In fine, pentru a te ingrasa, in primul rand nu trebuie sa iti dorești foarte mult, adica trebuie sa te gândești, bwoo, ma ingras bine, nu, iarăși bine. 1... 2 la mana, baga multe chipsuri, cartofi prăjiți cu foarte mult ulei, mananca grasimi, si te vei face cat China; 3 la mana, uită-te la filme multe, de preferat seriale, ca sa prinzi dependenta de ele, si sa te uiti in continuu, Ca sa nu te misti deloc? Nu vei face sport, alergare yok, ok?
Succes la... Îngrășat!?