| raul95b a întrebat:

Am 16 ani, 1.80 inaltime si 60 de kg.Anul scolar trecut am facut volei si baschet si totodata m-am inaltat vreo 5-6 cm.Ar trebui sa iau in greutate? Ce as putea face pentru asta? De mancat, mananc mai mult de 3 ori pe zi plus gustari si altele...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vioreld a răspuns:

Nu trebuie sa iei in greutate, constructia omului este un raport intre varsta si inaltime, odata ce inaintezi in varsta si cresti si in inaltile corpul tau va creste cat crede el ca este nevoie si in greutate, dar se misca incet corpul, adica de ex. corpul tau va pune 1 kg in 6 luni de zile ( a fost un exemplu doar).
REPET: NU te mai ingrijora pentru astfel de lucruri, lasa lucrurile asa...ele merg de la sine...

1 răspuns:
| jocuri888 a răspuns:

Facem o afacere iti dau 5 kg de la mine gratuitlaughing. tie nu ti trebuie greutate lucreaza masa musculara du-te la salatongue o sa pui pe tine ceva greutate dar o sa fie muschi. succes